Veselam
Ārstēšana

Vai acu vingrinājumi uzlabo redzi? Atbild optometriste0

Foto – Shutterstock

Man ir paziņas, kas ar vingrinājumu palīdzību ievērojami uzlabojuši savu redzi. Esmu vaicājusi par to vairākiem acu ārstiem, kuri šādu iespēju noliedz. Redzi nevarot uzlabot, cilvēks vienkārši pierodot nenēsāt brilles, un viņam šķiet, ka tās vairs nav vajadzīgas. Vai tiešām ar acu vingrinājumiem nevar uzlabot redzi un tik daudziem tās ir tikai iedomas? Evija Priekuļos

 

“Es piekrītu acu ārstiem, ka lielas redzes problēmas nevar novērst ar vingrinājumiem,” saka optikas salona “Fielmann” optometriste Evija Barkāne. “Ir centīgi pacienti, kuri trenē acis, paši meklē vingrinājumus, un rezultātā redze uzlabojas. Jāpiebilst, ka tas ir tikpat cītīgs un regulārs darbs kā sporta zāles apmeklējumi. Uzlabojumus gan var gūt tikai nelielu redzes problēmu gadījumā, piemēram, ja tikko parādījušies nelieli “mīnusi” vai “plusi” līdz 1 dioptrijai.

Var būt tā, ka ārsts iesaka pacientam acu vingrinājumus, parasti akomodācijas (redzes fokusēšanas sistēmas problēmu) gadījumā vai arī šķielēšanas vai slēptas šķielēšanas, dubultošanās, konverģences (acu spēja ilgstoši fokusēties vienam attēlam) gadījumā. Tie ir iemesli, kādēļ var izjust redzes diskomfortu. Lai redze nekļūtu vēl sliktāka, acis regulāri jāatpūtina, jālieto vit­amīni, jāpavada laiks ārpus telpām.”

LA.lv