Veselam
Ārstēšana

Vai drīkst neiesniegt darbnespējas lapu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Vai darbnespējas lapa obligāti jāiesniedz darba devējam? Ārsts izrakstīja slimības lapu, bet man ātri kļuva labi, tāpēc varēju izpildīt savus pienākumus. Ko man darīt ar slimības lapu, ja darba devēju neesmu par to informējusi? V. Bērziņa Ogrē

 

Darbnespējas lapa tiek sagatavota elektroniski veselības informācijas sistēmā atbilstīgi kārtībai par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu. Veselības inspekcijas vadītāja biroja preses sekretāre Katrīna Vīksna teic, ka informācija par darbnespējas lapas A piešķiršanu darba devējam tiek nosūtīta automātiski EDS. Līdz ar to, ja darbnespējas lapa nav noslēgta un paciente jūtas labāk, atkārtoti jāvēršas pie ārstējošā ārsta, kas izvērtēs veselības stāvokli un nepieciešamību darbnespējas lapu turpināt vai noslēgt. Vairs nav iespējama situācija, kad darbnespējas lapu papīra formātā neiesniedz darba devējam un informācija par to priekšniekam neuzrādās.

Darbnespējas lapu iespējams anulēt, veicot atzīmi veselības informācijas sistēmā. To var izdarīt, ja darbnespējas lapa ir izrakstīta kļūdaini, tās ārstniecības iestādes vadītājs, ārsts vai ārsta palīgs, kurā izsniegta darbnespējas lapa.

LA.lv