Veselam
Bērni

Vai jādod dzert ar krūti zīdītam bērnam0

Foto no ivetteivens.com

Pasaules Veselības organizācijas izdotajās rekomendācijās atzīts, ka ar krūti baroti zīdaiņi (1 – 6 mēneši) dienā nepieciešamo ūdens daudzumu saņem no mātes piena, tomēr vasarā šī tēma vienmēr aktualizējas. Daudzas māmiņas paziņo, ka bērniem jau kopš dzimšanas dod padzerties un dzert nedošanu neatbalsta.

Pediatre Ilze Silanža skaidro: „Piedāvāt padzerties varētu ļoti karstā laikā vai pēc ilgstošas atrašanās automašīnā, kad bērns jau ēdis no krūts, bet tomēr vēl ir sakarsis. Ja dod dzert, tad padzerties jādod tikai ūdens!! Varētu būt vēl kāda viegla tēja bez cukura!! Nekādā gadījumā nedot kā dzērienu sulas, saldas tējas vai ūdeni ar cukuru. Ja bērns ēd mākslīgo maisījumu, tad ūdeni piedāvā starp ēdienreizēm, jo mākslīgi barotus bērnus ēdina ne biežāk kā reizi 3 stundās, atkarībā no vecuma”.

Zīdīšanas konsultante Sandra Lase stāsta: „Mammas pienā ir vairāk nekā 88% ūdens. Tas ir īpašs, strukturēts, vistīrākais ūdens, kas ļoti nepieciešams bērna organismam. Zinātnieki jau sen izpētījuši, ka pirmos 6 mēnešus pat karstā laikā nav nepieciešams zīdaiņiem papildus dot ūdeni. Pilnvērtīgi zīžot, bērniņš visu sev nepieciešamo saņem no mammas piena. Šie pētījumi noritēja dažādos klimatiskos apstākļos – gan sausos, gan mitros.

Jebkurš papildus ūdens ir potenciāls inficēšanās drauds bērna organismam. Vistīrākais dzeramais ūdens tomēr atšķiras no ūdens mammas piena sastāvā. Tas sliktāk uzsūcas, var traumēt maigo zarnu trakta gļotādu traucējot zarnu floras veidošanos, kas jau tā mazuļiem līdz 6 mēnešu vecumam ir visai nestabila.

Ja ir šaubas, vai mazulim pietiek šķidruma (karstums, paaugstināta ķermeņa temperatūra) – viņam vienkārši vajadzētu piedāvāt biežāk zīst”.

LA.lv