Veselam
Ārstēšana

Vai jāuztraucas par augsto asinsspiedienu, ja jūtos labi?0

Foto – Shutterstock

Lasītājs jautā: “Mans asinsspiediens ir 170/120 mm/Hg. Jūtos labi. Sirdi pārbaudīja – viss kārtībā. Vai būtu jāveic vēl kādi izmeklējumi? Varbūt nav vērts uztraukties par paaugstināto rādītāju?”

“Ja asinsspiediens pārsniedz 140/90 mm/Hg, tas bojā sirdi, nieres un citus orgānus, kaut arī cilvēks jūtas labi. Daudzi pat lepojas, ka ilgstoši dzīvo ar augstu asinsspiedienu un nekas nekait, taču parasti agrāk vai vēlāk seko miokarda infarkts, aritmija vai insults. Ne velti paaugstinātu asinsspiedienu tēlaini dēvē par kluso slepkavu, jo nereti tas liek par sevi manīt tikai tad, kad jau radušās komplikācijas,” atgādina kardioloģe Iveta Norko.

“10–15 procentos gadījumu šīs problēmas iemesls ir tā sauktā sekundārā hipertensija citas slimības dēļ, bet 85–90 procentiem slimnieku sastopama primārā hipertensija, ko izraisa asinsvadu sieniņu izmaiņas. Sirdzējam jebkurā gadījumā jālieto medikamenti, lai kompensētu paaugstināto rādītāju, bet ārstam jāizvērtē, vai nav nepieciešams veikt vēl citus izmeklējumus.

Saistītie raksti

Tiesa, dažkārt, sākot lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, kamēr organisms pielāgojas jaunajiem apstākļiem, pašsajūta pasliktinās, bet tas ir pārejoši.”

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.