Veselam
Bērni

Vai mazbērns neredz krāsas?0

Foto: pexels.com

Man ir piecus gadus vecs mazdēls, domāju, ka šādā vecumā bērnam jau jāspēj atpazīt krāsas, taču, kad nesen viņam mācīju tās atšķirt, bērnam tas galīgi nepadevās. Kad par to teicu meitai, viņa apstiprināja, ka tā ar mazo esot, tikai meita nezinot, kur lai pārbauda puisēna krāsu redzi. Vai palīdzēsiet to noskaidrot? Velta Jelgavā

“Ja vecākiem radušās aizdomas, ka bērnam kaut kas nav kārtībā ar krāsu redzi, to var viegli pārbaudīt, vēršoties pie bērnu opto­metrista vai bērnu oftalmologa,” skaidro OptiO galvenā optometriste Māra Kaparkalēja.

“Protams, krāsu redzes testi ir gandrīz visos optometristu kabinetos, jo ir gadījumi, kad arī pieaugušajam jāpārbauda krāsu redze, tomēr bērnam būtu vieglāk komunicēt ar speciālistu tieši bērnu redzes problēmās, viņiem ir lielāka pieredze darbā ar bērniem. Kur atrast šādu speciālistu? Piemēram, OptiO tāds ir pieejams divās vietās Rīgā, un ļoti labs bērnu redzes speciālists ir arī Jelgavā.

Krāsu redzi noteikti vajadzētu noteikt. Piemēram, individuāli jāskatās, kurš krāsu defekts ir, kaut problēmu gadījumā ir samērā mazas iespējas palīdzēt. Iespējams, nākotnē tas var mainīties, jo ķīnieši jau ir izdomājuši brilles, ar kurām var atpazīt krāsas.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.