Veselam
Bērni

Vai pieaugušo kailums kaitē bērnam? 0

Foto – Shutterstock.com

Lasītājs jautā: “Piedalos komandu sporta veidā. Viena no komandas biedrenēm uz sacensībām bieži ņem līdzi aptuveni astoņus gadus veco dēlu. Kamēr viņš bija mazs, tam īpašu uzmanību nepievērsām, bet tagad viņš sācis mūs pamatīgāk aplūkot, kad pārģērbjamies. Vai tas viņam nevar kaitēt? No cik gadiem bērniem nevajadzētu skatīties, kā pretējā dzimuma pieaugušie izģērbjas?”

“Astoņus gadus vecam bērnam nevar nodarīt kaitējumu atrašanās telpā, kurā sievietes pārģērbjas. Tomēr, iespējams, viņam pamazām rodas neērtības sajūta. Tā raksturīga septiņu vai astoņu gadu vecumā. Ja bērns atklāj, ka jūtas neērti, vajadzētu meklēt veidu, lai viņš var pagaidīt mammu kādā blakustelpā,” iesaka asociācijas Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Centra Dardedze psiholoģe Līga Redliha komentē: “Vecumu, kad vairs nevajadzētu būt līdzās brīdī, kad ģērbjas pieaugušas sievietes, nosaka konkrētā bērna attīstības gaita. Atkailināšanos bērna priekšā ieteicams pārtraukt jau pirmsskolas vecumā, aptuveni 4–5 gados. Vēlāk to var uzskatīt par bērna neapzinātu pakļaušanu citu cilvēku seksualitātei, kas ir viena no seksuālās vardarbības formām. Vecākiem vajadzētu sekot līdzi tam, kā bērns jūtas, ko domā, vai vēlas atrasties līdzās šādā brīdī. Iespējamās sekas ir bērna pastiprināta interese par kailu ķermeni, satraukums un vēlme pāragri meklēt seksuāla satura informāciju. Tāpat pastāv risks, ka bērns neapzinās sava vai citu cilvēku ķermeņa privātuma robežas vai sāk seksuāli uzvesties vienaudžu vidū.”

 

logo-36

 

LA.lv