Veselam

Vai var būt migrēnas aura bez pašas migrēnas?0

Foto – Shutterstock

“Ja ir lielāka piepūle, sasprindzinājums vai fizisko spēku izsīkums, man mēdz būt redzes traucējumi – tāda kā ņirboņa redzes laukā, nevaru sakoncentrēt skatienu. Nekas nesāp, tikai diskomforts, kas saistās ar grūtībām skaidri redzēt. Pēc kāda laika pāriet. Pēc apraksta šīs pazīmes atbilst migrēnas aurai – bet nepanesamo galvassāpju man nekad nav bijis!”

“Jā, šādi simptomi ir iespējami. Ir migrēnas, kas noris bez tradicionālā simptoma – galvassāpēm. To sauc par klusējošo migrēnu, kad neattīstās galvassāpes tiešā veidā, bet veidojas to aura un citi migrēnas simptomi. Šādu medicīnisko parādību sauc arī par migrēnas ekvivalenti,” paskaidro klīnikas Premium Medical neiroloģe Santa Ašmane. “Visbiežākā migrēnas aura ir redzes jeb optiskā aura – redzes traucējumi, kas pilnībā izzūd pēc īsa laika. Visbiežāk šis laika periods ir 5–20 minūtes.

Lielākajā daļā gadījumu šī migrēnas forma ir gados vecākiem cilvēkiem, it īpaši sievietēm.

Lai precīzi noteiktu šādas migrēnas rašanās cēloņus un piemeklētu vislabāko ārstēšanas veidu, es ieteiktu vērsties pie neirologa, lai vizītes laikā noskaidrotu visus ietekmējošos faktorus.”

LA.lv