Veselam
Uzturs

Vai var notievēt, ēdot ārpus mājām?0

Uzkodu daudzveidība Basku Zemē nav izsmeļama, par to var pārliecināties arī Sansevastjanas kafejnīcās un krodziņos. Foto – Mārtiņš Brīdiņš un Shutterstock

Veselam.lv lasītājs Ofisa darbinieks jautā uztura speciālistei Lindai Federai: “Vai iespējams notievēt, pārsvarā ēdot ārpus mājas? Ja jā, kādi principi būtu jāievēro?”

Atbild uztura speciāliste Linda Federa: “Sveiks, ofisa darbiniek! Paldies par jautājumu. Ēdot restorānos, tiešām nevaram būt pārliecināts nedz par pārtikas produktu kvalitāti, nedz pagatavošanas sīkumiem. Ļoti esmu iemīlējusi ēdiena gatavošanas raidījumus. Nesen tādā piedalījās viens pasaules slavens pavārs un viņš atklāja savu noslēpumu izcili garšīgai maltītei. Viņš teica tā: “Tauki, tauki, tauki, tauki!!” Tas tiesa, tauki ir galvenais garšas veidotājs un restorānos ar to netiek skopots. Diemžēl jāatzīst, ka, ēdot pārsvarā ārpus mājas, notievēt būs daudz grūtāk kā gatavojot mājas ēdienu.

No savas puses varu ieteikt mēģināt iespējami daudz gatavot ēdienu līdzņemšanai, tādā veidā kontrolējot uzņemto ēdienu. Ēdienreižu starplaikos apēst kādu līdzpaņemtu dārzeni vai augli. Pasūtot ēdienu restorānos, pievērsiet uzmanību ēdiena pagatavošanas veidam. Ceptas karbonādes vietā, izvēlētos labāk sutinātu, cepeškrāsnī ceptu vai uz grila pagatavotu ēdienu. No piedevām priekšroku dotu svaigiem dārzeņiem.”

 

Lasiet arī citas uztura speciālistes Lindas Federas atbildes. 

LA.lv