Veselam
Ārstēšana

Vai vest mammu pie psihiatra?0

Ilustratīvs attēls. Foto – Shutterstock

Lasītājs jautā: “Mammai ir 85 gadi. Viņa dzīvo viena, tiek ar visu galā, ir vēl mundra, tikai nedaudz slikti dzird. Piepeši mamma sāka runāt jocīgas lietas – it kā kāds būtu ielavījies dzīvoklī un ņēmis viņas mantas, tās apmainījis, piemēram, katliem uzlicis citus vāciņus, sasmērējis fotogrāfijas. Cenšos pateikt, ka tā nav taisnība, bet viņa spītīgi paliek pie sava. Nesen piepeši nomainīja dzīvoklim atslēgu. Vai vajadzētu aizvest viņu pie psihiatra? Viņa nav ar mieru iet, teic, ka neesot traka. Ģimenes ārste izrakstīja nomierinošu medikamentu, taču baidos dot – ja nu mamma pie tā pierod.”

 

Ārstēšanās pie psihiatra ir tikai brīvprātīga, izņemot gadījumus, kad pacients apdraud savu vai citu cilvēku drošību,” skaidro psihiatre Marina Veģere. Tomēr ārste uzskata, ka šajā gadījumā vizīte pie psihiatra noteikti būtu pamatota un rekomendējama.

Medikamentozās ārstēšanas taktiku var izlemt gan ģimenes ārsts, gan psihiatrs. Tad arī ārsts paskaidros medikamentu lietošanas ilgumu un iespējamās blakusparādības, kā arī pierašanas riskus.

LA.lv