Veselam
Ārstēšana

Vaidere aicina vairāk informēt par imunitātes stiprināšanu Covid-19 laikā0


Inese Vaidere
Inese Vaidere
Foto: Zane Bitere/LETA

Veselības ministrijai, ārstiem un plašsaziņas līdzekļiem būtu jāsniedz vairāk informācija par imunitātes stiprināšanu jaunā koronanvīrusa izraisītās slimības Covid-19 laikā, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (JV).

Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis, Vaidere norādījusi, ka valsts iestādes un mediji uzsver informāciju par dažādiem aizliegumiem un higiēnas pasākumiem, bet, viņasprāt, ar to nepietiek.

Politiķe, kura strādā Vides un sabiedrības veselības komitejā, aicina Covid-19 vīrusa izplatības laikā vairāk informēt sabiedrību par imunitātes stiprināšanu.

Eiroparlamentāriete skaidroja, ka spēcīga imūnsistēma palīdz izvairīties no saslimšanas. Tomēr, ja gadījies sasirgt, stiprs organisms ļauj slimību pārvarēt vieglākā formā. Tāpēc deputāte rosina uzlabot sabiedrības gatavību Covid-19 ne tikai ar ierobežojošiem, bet arī veicinošiem pasākumiem – sportu, veselīgu dzīvesveidu un uzturu.

“Cilvēkiem šajā laikā ir nepieciešamas ekspertu norādes par to, kā stiprināt imūnsistēmu, lai veiksmīgi cīnītos ar vīrusiem. Piemēram, kādus produktus īpaši vēlams lietot uzturā, kādas fiziskas aktivitātes šobrīd ir ieteicamas un no kādām labāk izvairīties,” uzvēra Vaidere.

Tāpat politiķe aicina Veselības ministriju, ārstus un plašsaziņas līdzekļus nodrošināt, ka šāda informācija izskan plašāk un biežāk.

Viņa pauda pārliecību, ka šobrīd visai sabiedrībai ir nepieciešami detalizēti speciālistu ieteikumi organisma stiprināšanai.

Vaidere uzskata, ka sabiedrība jāinformē par profilakses pasākumiem, lai uzlabotu imūnsistēmu – fiziskām aktivitātēm, veselīgu un uzturvielām bagātu ēdienu.

Saistītie raksti

“Tāpat noderētu konkrēti ieteikumi, piemēram, vingrinājumiem, kas stiprina elpošanas sistēmu,” piebilda deputāte, paužot cerību, ka veselīgāks dzīvesveids kļūs par ikdienu daudziem, arī pēc vīrusa epidēmijas beigām.

Kā vēstīts, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PL
Praktiskais Latvietis
Veselam
Pētnieki atklāj, kāpēc smarža izraisa atmiņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Apčī! Atkal šī alerģija…Lietot medikamentus vai dabas līdzekļus? Tereško un citu speciālistu padomi
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Tas apdraudēs dzīvības! Ārsti pauž bažas par Veselības ministrijas plāniem
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Kazinovski uzslavēja un piemānīja. “Saskaņa” ņem palīgā Staļinu. “LA” nedēļas apskats.
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Tūkstoši Kremļa ruporiem un konkursa noteikumu apiešana – mediji cīnās par valsts naudu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saule lutinās. Cik silts būs pirmdien?
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību?
35 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bez maskas vai krietni lētāk. Spēkā stājas atlaides sabiedriskajā transportā
3 minūtes