Veselam
Bērni

Vairāk nekā 30 000 bērniem Mobilais veselības aprūpes centrs sniedzis konsultācijas 0

Publicitātes foto

Aprīļa sākumā Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) kopā ar okulistu un neirologu no Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas devās izbraukuma vizītē uz Vecumniekiem, kur sagaidīja savu 30 000. pacientu kopš savas darbības uzsākšanas 2011. gadā.

Laimīgā pacienta, piecgadīgā Reiņa Lielvaloda mamma Solveiga Valtere ir priecīga, ka bērnu ārsti – speciālisti ierodas tepat, tuvu mājām, aiztaupot pūliņus un bērniem tik nogurdinošo ceļu uz Rīgu. Solveiga, līdzīgi kā citas ģimenes, jau iepriekš bija apmeklējusi busiņu, vedot jaunāko dēlu pie alergologa.

“Šī gada 35. vizītē Vecumniekos sagaidījām savu 30 000 mazo pacientu kopš mūsu darbības uzsākšanas pirms septiņiem gadiem. Ikdienā dodoties izbraukumos pa visu Latviju, redzam, ka bērnu ārstu speciālistu trūkums ir problēma ne tikai tālākos Latvijas reģionos, bet arī vietās, kas atrodas tuvāk pilsētām vai pat pašās pilsētās. Ir vietas, ko gadā apmeklējam vairākas reizes, katru reizi atgriežoties citādā ārstu sastāvā. Mūsu mērķis ir nodrošināt ārstu speciālistu konsultācijas, lai savlaicīgi noteiktu diagnozi, kas savukārt palīdz izvairīties no nopietnām saslimšanām nākotnē. Esam gandarīti, ka, pateicoties ziedotāju atbalstam, varam darīt šo darbu un kopīgiem spēkiem palīdzēt ģimenēm ar bērniem iegūt tik ļoti nepieciešamās speciālistu apskates.” stāsta MVAC direktore Zane Gedroviča.

Vecumniekos mobilais veselības aprūpes centrs ierodas vismaz trīs reizes gadā, ciems kā galamērķis sarakstā ir jau kopš 2011. gada, kad ārstu – speciālistu ceļš tuvāk bērniem tikai aizsācies. Vecumnieku novada dome izsaka pateicību MVAC direktorei Zanei Gedrovičai un koordinatorei Diānai Niedrai, kuras strādā, lai speciālisti sasniegu arī lauku reģionus: “Lai arī Vecumnieki atrodas salīdzinoši tuvu galvaspilsētai, ir ģimenes, kuras laika vai līdzekļu trūkuma dēļ speciālistus apmeklēt Rīgā nevar.

Redzam, ka ir ģimenes, kuras šeit ierodas ne tikai vienu divas reizes, bet atkārtoti gadu no gada, īpaši, ja ģimenē ir vairākas atvases.” Vispieprasītākie speciālisti novadā ir acu ārsts, neirologs un alregologs.
Katru gadu MVAC apmeklē vairāk kā 40 pilsētas visā Latvijā un sniedz ārstu bezmaksas konsultācijas bērniem. MVAC ir 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. Tajā ir uzgaidāmā telpa un divi ārstu kabineti, viens no kuriem īpaši piemērots oftamaloga konsultācijām ar visām tam nepieciešamām modernām diagnostikas iekārtām.

MVAC bez maksas var saņemt oftalmologa, pediatra, pulmonologa/alergologa, neirologa, bērnu endokrinologa, gastroenterologa, dermatologa un LOR konsultācijas, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem, vecākiem un vietējiem medicīnas speciālistiem. Vajadzības gadījumā speciālisti uztur kontaktus ar vietējiem ārstiem, kuru ziņā ir tālākā bērna ārstēšana un uzraudzība.

MVAC ir starptautiskās organizācijas Ronald McDonal House Charities (RMHC) programma, kuras ietvaros 2007. gadā tika atvērta Latvijas nodaļa un aktīva darbība veiksmīgi uzsākta 2011. gadā. Centra darbība tiek nodrošināta tikai pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem. RMHC jau vairāk nekā 40 gadus darbojas vairāk nekā 62 pasaules valstīs rūpējoties par bērnu labklājību. Galvenā stratēģija ir domāt globāli, bet rīkoties katra atsevišķa rajona mērogā. RMHC pasaulē piedāvā vairākas labdarības programmas, piemēram, vecāku mājas netālu no slimnīcas, vecāku atpūtas istabas slimnīcās, mobilās aprūpes centrus, kā arī dotācijas bērnu veselības un labklājības programmu īstenošanai.

Informāciju par Mobilā veselības aprūpes centra maršrutu var iegūt www.caremobile.lv

Galerijas nosaukums
LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
9 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
11 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
7 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
10 stundas