Veselam
Ārstēšana

Kā vecvecāki var saņemt darbnespējas lapu, ja slimo mazbērns 0

Foto-Shutterstock

Internetā lasīju ziņu, ka arī vecvecākiem esot iespēja saņemt darba nespējas lapu par slima mazbērna kopšanu, ja viņš ir vecumā līdz 14 gadiem. Tā kā esmu strādājoša vecmāmiņa un darbs man ir uz pusslodzi, tas varētu būt liels atbalsts, lai palīdzētu bērnu ģimenēm. Ziņā bija teikts, ka nekādas speciālas izziņas šādos gadījumos nav nepieciešamas. Lūdzu, paskaidrojiet sīkāk, kāda šādos gadījumos ir kārtība, lai saņemtu darba nespējas lapu! Zaiga Rīgā

 

Atbild Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vecākais ārsts eksperts Andris Zīverts: “Pašreizējā kārtība ir tāda, ka darba nespējas lapas izsniedz vecākiem, jo formāli viņi ir bērna likumiskie pārstāvji. Var darīt tā, ka daļa slimā bērna kopšanas laika darbnespējas lapa ir vienam, daļa – otram no vecākiem. Lai darbnespējas lapu saņemtu vecvecāki, vispirms jāsaņem pilnvara no bāriņtiesas, kur nepieciešams arī notariāls apstiprinājums. Šādu pilnvaru sniedzot bērnu ārstējošajam ārstam, no viņa viedokļa vairs nav nekādu problēmu izsniegt darba nespējas lapu vectētiņam vai vecmāmiņai. Vai kāds tā dara arī praksē? Ļoti reti, jo pie notāriem ir rindas un šie pakalpojumi ir par maksu.

Skaidrs, ka gadījumos, kad bērni slimo ilgstoši un vecāki spiesti bieži kavēt darbu, darba devējs nav apmierināts. Tad vecvecāku atbalsts var būt ļoti noderīgs. Pagaidām vecvecāki var palikt ar slimo bērnu tāpat, bez darba nespējas lapas. Vēstules autores pieminētā situācija, iespējams, rakstā pieminēta kā jaunu risinājumu meklējumi vai kādu grozījumu priekšlikumi.”

LA.lv
IO
Indra Ozoliņa
Veselam
Tamponu, paketi vai piltuvi? Laikus nenomainīts tampons var izraisīt toksisko šoku
7 stundas
DE
DELFI
Veselam
Veiksmīgai sarunai: Sešas frāzes, ar kurām labāk nesākt teikumu
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Es nemīlu savu bērnu. Vai esmu slikta māte?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns runājis ar Vējoni: Manis iecerētā valdība vairs nav iespējama
27 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
5 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā Jelgavas ziedu veikala pārdevēja no firmas vēlas piedzīt 5201 eiro
1 stunda