Veselam
Netradicionāli

Vēdiskā astroloģija par attiecībām: labas partnerattiecības ir jānopelna 0

Foto – Shutterstock.com

Astroloģija ir kā efektīva navigācijas sistēma; karte, kas norāda, pa kuru ceļu ejot, visātrāk nonāksim līdz izvirzītajam galamērķim. Tā pastāsta patiesību, ļauj cilvēkam pašam sevi iepazīt un apzināties, skaidro ājurvēdas medicīnas ārste Guna Vilka. Kas ir upaijas un ko tās dod; kā varam līdzsvarot sevī Mēness un Saules enerģijas; kādi ir galvenie vēdiskās astroloģijas stūrakmeņi?

Kādas korekcijas veikt un kāpēc? Upaiju nozīme mūsu dzīvē

Vēdiskās astroloģijas (Jyotish) skolas ir dažādas, jo katram cilvēkam pēc savas programmas ir vajadzīgs tieši viņam atbilstošs vadītājs. Kāpēc? Piemēram, lasot ceļa karti, vienu cilvēku ļoti biedēs, ka konkrētajā līkumā ir grāvis, jo pastāv bažas, ka tur varētu iekrist un savainoties. Toties cits uzsvaru liks uz to, ka šajā grāvī atrodams rets augs, kas pēc tam palīdzēs pārvarēt tās traumas, ko izraisīs kritiens, turklāt iegūstot vēl papildus vērtīgu dzīves skolu. Astroloģija šādos gadījumos palīdz saskatīt katras situācijas stiprās un vājās puses. Jāatceras gan, ka tā nav panaceja laimīgai dzīvei, bet tikai instruments.

Vēdiskās astroloģijas galvenais stūrakmens ir tas, ka, ņemot vērā šīs zināšanas, ir iespējams pateikt – cik smaga vai viegla ir cilvēka karma, attiecīgi piedāvājot arī iespējamos risinājumus, kas tiek dēvēti par upaijām. Efektīvākās upaijas ir tās, ko cilvēks veic ikdienā, proti – apzināti veiktas darbības. Piemēram: Mēness enerģijas disbalanss izpaužas kā ilgstošs saspringums un bezmiegs, nespēja risināt konfliktus ar māti un tikt galā ar savām emocijām. Šeit lieliski palīdz viss, kas atslābina – silta dārzeņu zupa, karsts piens, Vetivera un Neroli ēteriskā eļļa, nomierinoša joga, meditācija utt.

Saules enerģijas deficīts izpaužas ar laimes un vitalitātes trūkumu, galvassāpēm. Cilvēks neredz gaismu sevī, nav sapņu un cerību. Šeit palīdz visas asās un rūgtās garšvielas, skatīšanās uz rietošu un austošu sauli, jogas saules sveiciens, cieņas veidošana pret tēvu un tēva dzimtu. No eļļām palīdz krustnagliņu, kampara, kanēļa eļļas – tās stiprina drosmi un atbrīvo spēku. Saules spēku palīdz stiprināt visi oranžie ārstniecības augi, piemēram, kliņģerīte.

Šādi – iepazīstoties ar individuālo cilvēka horoskopu katrai no 9 planētām – pavisam apzināti tiek izvēlēta ārstēšanas metode. Tāda ir Gunas Vilkas individuālā pieeja planētu „korekcijai”, radot iespēju un pasniedzot instrumentus, kā risināt savas iekšējās problēmas, lai dzīve kļūtu harmoniskāka un laimīgāka.

Mūsu pamatraksturs ir ierakstīts zvaigznēs

Šajā laikmetā attiecības ir viena no vissāpīgākajām, vienlaikus arī populārākajām tēmām. Taču nav tāda vienotā „pareizā” modeļa, ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt attiecībās, uzskata Guna Vilka. Šeit uz Zemes attiecības mums ir dotas drīzāk kā pārbaudījums, lai audzinātu raksturu un nokārtotu karmiskās saistības. Un tas nav nekas viegls. Reti kuram vēdiskās astroloģijas kartē ir redzamas labas kombinācijas attiecībām. Ja tādas tomēr gadās, tad tas ir iepriekšējo dzīvju smaga darba nopelns. Tiem, kuriem kombinācijas ir nokomplektējušās visnotaļ komplicēti – tie cieš un mokās, meklē un iet uz semināriem, lasa grāmatas un mēģina atrast pareizo „formulu”. Bet tādu nav! Tiem, kuriem ir sarežģīta karte priekš attiecībām, tās ir jāizdzīvo un jāgūst vērtīgas mācības, lai kādu dienu, saprotot sevi un pieņemot otru cilvēku – nonāktu arī līdz harmoniskām attiecībām.

Viens no attiecību stūrakmeņiem ir patiesība, jo mēs varam iemīlēt tikai to, kurš ir patiess. Ja jau pašā sākotnē attiecības tiek veidotas, tēlojot un izpatīkot otram, tas ir pretstatā ar cilvēka iekšējiem uzskatiem. Protams, mēs nevaram vienā dienā kļūt par tādiem, kā māca vēdiskajās lekcijās. Lai par tādiem kļūtu, ir jāattīra sirds telpa no “dubļiem” – tiem, kas guļ ūdens dzelmē un pie jebkura emocionālā satricinājuma paceļas un kļūst redzami. Šis darbs prasa gadiem ilgu praksi. Atgriežoties pie patiesuma: mēs nevaram mākslīgi notēlot labu un čaklu, ja patiesībā mums riebjas tādiem būt. Tāpēc nereti ir jāsāk tieši ar vibrāciju maiņu, ko var dot skaņa, krāsa, garša. Mainot vidi un ēdienu, mainās arī mūsu vērtības. Tā maz pamazām sākam mainīties un pieņemt otru tādu, kādu Dievs mums viņu ir devis. Bet tas notiek dabiski – bez pūdera un mākslīgām skropstām; ar skaidravota ūdenī nomazgātu seju. Ājurvēda šeit piedāvā augus, ēteriskās eļļas un meditācijas tehnikas, kas atbalsta šo procesu.

Ājurvēdas medicīnas ārste G. Vilka stāsta, ka bieži notiekot tā, ka pāris nākamajā dzīvē apmainās lomām – vīrietis kļūst par sievieti, bet sieviete par vīrieti. Šādi pāri satiekas un apprecas. Šeit sieviete dominē un vīrietis pakļaujas. Iedomājieties – kas ar viņiem notiek, kad viņi apmeklē pirmo lekciju par vēdisko ģimeni?! „Tāpēc savās konsultācijās es skaidroju vēdisko astroloģiju pāriem, kuras laikā tie sāk iepazīt sevi un otru no jauna. Tas, ko cenšos pastāstīt – lai tie beidz viens otru mainīt, jo mūsu pamatraksturs ir ierakstīts zvaigznēs, to nav iespējams pārveidot. Pieņemot otru, tas drīzāk vedīs pie pārmaiņām un harmonijas ģimenē, nevis – „zāģējot” vai mēģinot otru ar visām varītēm pārtaisīt.”

LA.lv