Veselam
Ārstēšana

Vai polipi kuņģī var ataugt?0

Foto – LETA

“Man 70 gadu vecumā atklāja helikobaktērijas un kuņģī noknieba polipus. Vai tie var ataugt un kļūt ļaundabīgi?
” Biruta Lejasciemā

Atbild Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Endoskopiju nodaļas vadītāja, gastroenteroloģe Anita Lapiņa: “Kuņģa polipus, kas ir nelieli, sēnei līdzīgi izaugumi un kas veidojas uz kuņģa gļotādas sienas, mēdz atrast nejauši, piemēram, gastroskopijas laikā izmeklējot kuņģi, jo parasti tie nekādus simptomus neizraisa. Tiek uzskatīts, ka kuņģa polipi reti pārveidojas ļaundabīgā audzējā, taču garantijas, ka tas nenotiks, nav. Īpaši jāuzmanās, ja tuviem radiniekiem bijis kuņģa vēzis, taču iesaku par to pastāvīgi nedomāt un nebaidīties. Gados vecākiem cilvēkiem jaunveidojumi parasti neattīstās strauji, taču, atrodot polipus, tie noteikti jālikvidē.

Mēnesi pēc veidojumu noņemšanas nepieciešama atkārtota kontrole, lai pārliecinātos, kā dzīst bojātā gļotāda. Ja polipi pareizi likvidēti, tajā pašā vietā tie vairs neveidosies, taču var parādīties citā.

Atrodot polipus kuņģī, jāizmeklē arī resnā zarna un tādēļ jāveic kolonoskopija. Savukārt helikobaktērijas vajadzētu likvidēt, ja ir čūla, atrofisks gastrīts un pazemināts kuņģa skābes daudzums.”

Saistītie raksti
LA.lv