Veselam
Ārstēšana

Vēlas ierobežot kancerogēno vielu izplatīšanos darba vides gaisā0

Foto: pexels.com

Labklājības ministrija ir izstrādājusi jaunas darba aizsardzības prasības saskarē ar ķīmiskajām vielām darba vietās, lai ierobežotu kancerogēno vielu izplatīšanos darba vides gaisā.

LM prognozē, ka, īstenojot pārmaiņas, būs iespējams samazināt kancerogēno vielu ietekmi uz nodarbināto drošību un veselību darbā.

Ministrija Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta “Darba tiesisko attiecību un darba drošības sistēmas uzraudzības pilnveidošana” ietvaros veica pētījumu, lai noskaidrotu darba aizsardzības situāciju un normatīvo aktu prasību ievērošanu uzņēmumos.

Darba ņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka izgarojumiem, dūmiem, putekļu vai bīstamu vielu ieelpošanai visu darba dienas laiku pakļauti 4% strādājošo.

Saistītie raksti

2016. gadā reģistrēti desmit, 2017. gadā – divi, bet pērn – četri arodslimību gadījumi ķīmisko vielu un ķīmisko maisījumu ražošanas nozares uzņēmumu darbiniekiem. Turklāt, analizējot datus pēc arodslimības izraisītājfaktora, redzams, ka 2016. gadā 15 gadījumos, 2017. gadā – četros, bet pērn – deviņos gadījumos ķīmiskais faktors ir izraisījis arodslimību, norāda ministrija.

Tāpat tika veikta tematiskā pārbaude, kuras laikā tika konstatēts, ka 39% no pārbaudītajiem uzņēmumiem ķīmisko vielu radītais risks nav vērtēts, pusē no uzņēmumiem nav norādītas ķīmiskās vielas, ar ko nodarbinātie saskaras ikdienā, savukārt 17% uzņēmumu nodarbinātie nebija nodrošināti ar atbilstošiem individuālās aizsardzības līdzekļiem.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
17 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda