Veselam
Ārstēšana

Ventspils slimnīcā veikto kataraktas operāciju komplikāciju iemeslus noskaidros pēc vairākām nedēļām 0

Foto – Shutterstock

Iemesli, kāpēc pacientiem radās komplikācijas pēc kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā, varētu kļūt skaidrāki pēc vairākām nedēļām, aģentūrai LETA norādīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa norādīja, ka patlaban PSKUS ārstējas deviņi no desmit pacientiem, kuriem tika veiktas kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā un atklājās komplikācijas. Pacientiem patlaban paņemti uzsējumi, lai veiktu padziļinātu analīzi, bet tas prasīšot laiku. “Tas nav pāris dienu, bet pāris nedēļu jautājumus,” sacīja Sīle.

Viņa skaidroja, ka patlaban pacientu ārstēšanai tiek izmantotas antibiotikas. Turklāt pacientiem jāsaprot, ka antibiotiku terapija nav ātra, kā rezultātā būs jāārstējas ilgu laiku. Pagaidām prognozēt, kas un kāpēc noticis ir grūti, taču pacienti esot drošās rokās – ārstu uzraudzībā un kontrolē.

Sīle informēja, ka Stradiņa slimnīcas Oftamoloģijas klīnikas vadītāja Guna Laganovska patlaban atturas no minējumiem, kāpēc pacientiem pēc operācijas radušās komplikācijas, jo vispirms svarīgi redzēt analīžu rezultātus. “Viņa mazāk to saista ar konkrētā ārsta darbu, bet tīri ar apstākļiem, kas bijuši konkrētajā vietā,” piebilda Sīle.

Kā ziņots, patlaban vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ desmit pacientiem radušās medicīniska rakstura komplikācijas pēc acs kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā, liecina slimnīcas paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Sestdien, 14.oktobrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Ventspilī 26 pacientiem tika veiktas kataraktas operācijas. Seši no šiem pacientiem bija lūguši palīdzību 15.oktobrī. Vakar slimnīca sazinājusies ar visiem, kuriem tika veiktas kataraktas operācijas, un ir atklātas komplikācijas vēl četriem pacientiem. Šos pacientus paredzēts nodot turpmākai ārstēšanai pie operējošā ārsta.

Slimnīcā tiek veikta visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku apturēta acu kataraktas operāciju veikšana.

Notikušo sola izmeklēt Veselības inspekcija.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Brīnumlīdzekļi pret saaukstēšanos? Ir deguna pilieni, kas var veicināt gļotādas atrofiju
13 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Vai ārkārtas neatliekamās medicīniskās palīdzības stāvoklis palīdzēs?
13 stundas
LE
LETA/LA.lv
Veselam
NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši 2
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
5 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
56 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
1 stunda