Veselam
Bērni

VIDEO: Divgadīgais Alfijs pārdzīvojis mākslīgās elpināšanas atslēgšanu; vecāki turpina cīņu0

Foto -LETA

Visa pasaule jūt līdzi mazā Alfija Evansa liktenim – viņš turpina elpot vēl vairāk nekā diennakti pēc tam, kad ar tiesas lēmumu atslēgta mākslīgā elpināšana un citi dzīvību uzturošie aparāti.

Augstākā tiesa otrdien noraidīja vecāku vēlēšanos vest puisēnu ārstēšanai uz Romu, bet aicināja britu ārstus apsvērt atļauju viņu pārvest mājās, vēsta britu plašsaziņas līdzekļi.

Alfija vecāki Toms un Keita iesnieguši apelāciju, kas tiks skatīta Apelāciju tiesā jau trešdien. Sākotnējais tiesas lēmums par mākslīgās dzīvības uzturēšanas atslēgšanu pieņemts 11. aprīlī, un kopš tā laika zēna ģimene izmisīgi cīnās par iespēju saglabāt viņa dzīvību – izvērtas plašas kampaņas sociālajos tīklos ar desmitiem tūkstošu atbalstītāju, vecāki uzrunā sabiedrību arī plašsaziņas līdzekļos.

Pieņemot sākotnējo spriedumu, tiesnesis pievienojās slimnīcas “Alder Hey” slēdzienam un konstatēja, ka Alfija dzīve ir “bezjēdzīga”. Tai pašā laikā kā “droša nāve” raksturots arī iespējamais lidojums uz Itāliju, kur mediķi piekrituši mēģināt palīdzēt smagi slimajam mazulim, kas cieš no kādas smagas un retas smadzeņu saslimšanas, kuras iemeslus pilnībā noskaidrot nav izdevies.

Tāpat tiesa liedz 23 veco Alfiju vest uz kādu citu Lielbritānijas ārstniecības iestādi, kura arī gatava darīt visu iespējamo viņa dzīvības glābšanai.
Liela sabiedrības daļa ir sašutusi par šādiem tiesas lēmumiem, raksturojot tos kā “absurdu” – no vienas puses, mazuļi piekrīt atslēgt no aparātiem, kas nozīmē drošu nāvi, no otras puses, liedz viņu pārvietot, jo tas viņu nogalināšot, vēsta izdevums “The Mirror”.

Vecāki arī ir noorganizējuši intensīvās terapijas speciālistu ierašanos no Polijas, bet pagaidām viņiem liegta iespēja mēģināt bērnam palīdzēt. Tāpat gatavībā ir komanda, kas piekritusi nodrošināt Alfija lidojumu uz Itāliju. Kā ziņo raidsabiedrība BBC, Itālijas valdība mazulim jau piešķīrusi šīs valsts pilsonību, lai atvieglotu pārvešanas juridisko pusi.

Kā vēsta resurss civitas.lv, lūgšanas “Kunga eņģelis” laikā pāvests Francisks pievērsa starptautiskās sabiedrības uzmanību Alfijam Evansam un citām personām ar īpašām vajadzībām, kuru dzīvībai draud eitanāzijas briesmas: “Jūsu lūgšanai uzticu tādas personas kā Vensāns Lambērs Francijā un mazais Alfijs Evanss Anglijā, kā arī daudzus citus dažādās valstīs, kuri jau ilgu laiku atrodas smagas slimības stāvoklī, medicīniski aprūpēti savās pamata vajadzībās. Viņu situācijas ir delikātas, ļoti sāpīgas un sarežģītas. Lūgsimies, lai katram slimajam tiek izrādīta cieņa, kas atbilst viņa stāvoklim, ar vecāku, medicīnas un cita aprūpes personāla gādību un lielu cieņu pret dzīvību”.

Alfija vecāki publiskojuši internetā šo attēlu, kurā viņu mazais dēls redzams 19 stundas pēc mākslīgās elpināšanas atslēgšanas.

 

 

LA.lv