Veselam
Neticami stāsti

VIDEO. Gripa četrus gadus vecai meitenītei atņem redzi4


Džeida, nesaņemot nepieciešamo gripas vakcīnu, tagad ir zaudējusi redzi.
Džeida, nesaņemot nepieciešamo gripas vakcīnu, tagad ir zaudējusi redzi.
Foto: no personīgā arhiva

Četrus gadus vecā meitenīte Džeida Ajovas štatā gandrīz nomira un tagad ir akla gripas dēļ, un viņas vecāki spēj dot tikai vienu padomu – obligāti vakcinējiet savu bērnu, raksta CNN.

“Ja manas meitas pieredze izglābs kaut viena bērna dzīvību, būšu laimīga,” medijam atklāj Džeidas mamma Amanda.

“Ir briesmīgi redzēt, kā bērns cieš!”

Džeda šogad rudenī nesaņēma gripas vakcīnu un dažas dienas pirms Ziemassvētkiem saslima ar gripu. Pēc tam divas nedēļas pavadīja intensīvās terapijas nodaļā Aiovas Universitātes Stendas ģimenes bērnu slimnīcā.

“Viņai ir paveicies būt dzīvai,”

saka viena no meitenītes ārstēm Terēza Čeha. “Džeida ir cīnītāja!” Katru gadu no gripas mirst simtiem bērnu. Vairums no viņiem nav saņēmuši gripas vakcīnu. Tūkstošiem tiek hospitalizēti.

Daļa no bērniem, kuri neatgūstas no gripas, pirms tam bijuši pilnīgi veseli un stipri bērniņi. Džeida ir viena no viņiem.

Mammu, es nejūtos labi

Īsi pirms svētku brīvdienām, 19. decembrī, Phillips, Džeidas tētis, pamanīja, ka meitiņa nav tik aktīva un dzīvespriecīga kā parasti. Viņa atklājusi, ka nejūtas labi, ielīdusi tētim azotē mazliet pagulēt un pāris nākamās dienas cīnījās ar mazliet paaugstinātu temperatūru.

Pēc dažām dienām, kad mamma iedevusi temperatūru pazeminošus medikamentus, četrus gadus vecā meitenīte atguvusies, turpināja spēlēties ar māsu Keitlinu un gaidīt Ziemassvētkus.

Džeida vienmēr ir bijusi aktīva,smaidīga un dzīvespriecīga meitene. Īsta cīnītāja.
Foto: no personīgā albuma

“Viņa skraidīja apkārt, rotaļājās un normāli ēda,” saka mamma, turpinot, “tā bija tikai neliela saaukstēšanās, es tolaik domāju, bet tagad, atceroties šīs četras dienas no 19. līdz 23. decembrim, es jūku prātā, apzinoties, ka sagrāvu savas meitas veselību!”

Krampji, “baltas acis” un šoks

Ziemassvētku vakara rītā Džeidas tēvs centās pamodināt meitiņu, lai dotos ciemos pie radiniekiem. Džeida gulēja gultā un nereaģēja. Viņas ķermenis “dega ugunīs”.

“Es uzreiz satraukumā sāku kliegt, ka mums jābrauc uz slimnīcu, ar viņu kaut kas nav kārtībā,” saka tētis. Kad ģimene atbrauca uz slimnīcu, Džeidas ķermenis trīcēja, acis bija baltas. Viņai sākās krampji. Tuvākajā slimnīcā nevarēja meitenei palīdzēt, tādēļ viņu ar helikopteri pārveda uz citu iestādi un meitenes vecāki atceras, kā baidījušies, vai tā nav pēdējā reize, kad viņi redz savu meitu dzīvu.

Nākamajā dienā vecāki uzzinājuši, ka gripa ietekmējusi meitas smadzeņu darbību.

Saukta par encefalopātiju, tā ir bieža gripas komplikācija. Vecākiem teica, ka meita var nepamosties, viņa var būt pavisam cits cilvēks. Nedēļu nekādu uzlabojumu nebija, smadzenes vēl joprojām bija pietūkušas, vecāki bija sašutuši – viss tikai gripas dēļ! Astotā diena slimnīcā nāca ar iepriecinošām ziņām – Džeida pamodās.

Džeida slimnīcā kopā ar mammu Amandu.
Foto: no personīgā arhiva

“Viņa atvēra acis, saspieda manu roku un pasmaidīja,” teic mamma. Nākamo dienu laikā meitenes stāvoklis uzlabojās, viņa pati sāka atkal elpot, sēdēt un ēst. Īpaši iecienīts bija šokolādes pudiņš. Priekos ārsti un vecāki sāka pamanīt ko neparastu.

Gripa atņem redzi

Māte meitas acu priekšā nolika viņas mīļāko plīša rotaļlietu – baltu vienradzi, bet Džeida pēc tā nesniedzās. Amanda pameta gaisā mazu bumbiņu, arī tai meita nepievērsa uzmanību.

Oftalmologs pārbaudīja Džeidas acis un viss izskatījās labi. Problēma nebija viņas acīs, bet gan smadzenēs. “Gripa ietekmēja smadzeņu daļu, kas atbild par redzi, un mēs nezinām, vai viņa to atgūs pilnībā, bet šobrīd viņa neredz,” informē ārsts. Vairāk varēs pateikt vien pēc sešiem mēnešiem.

Džeidai var būt ietekmēta arī uztvere, mācīšanās spējas, bet to būs iespējams noteikt tikai nākamo gadu laikā. 9. janvārī ģimene atgriezās mājās.

Viena no pirmajām lietām, ko Džeida izdarīja – pieskārās māsas sejai, pēc tam pievilka viņu sev tuvāk un sāka raudāt.

Saistītie raksti

Šobrīd meitenītes vecāki cenšas izglītot citus vecākus. “Pagājušā gada martā abas mūsu meitas saņēma vakcīnu, bet nezinājām, ka vienai no viņām nepieciešama atkārtota ārsta vizīte, lai cīnītos pret gripas sezonu ziemā.

Mēs vēlamies, lai vecāki zina, ka bērniem katru sezonu jāsaņem gripas vakcīna un labāk ārstam trīs reizes pajautāt, noprasīt un izprast, nekā palaist garām tik svarīgu informāciju, kas var jūsu bērnam teju vai atņemt dzīvību!” saka tētis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VE
Veselam.lv
Veselam
Dzīve sākas pēc 50! Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Kampaņā “Cilvēks, nevis diagnoze!”aicina saskatīt vērtības, kas vieno sabiedrību
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds būtu tavs kūrorta romāns?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 9 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
13 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
20 stundas