Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Ik dienu gūst traumas kokapstrādē, tās ir vissmagākās0

Foto – Indulis Burka

Strauji palielinājies kokapstrādes uzņēmumos gūto traumu skaits un tās ir vissmagākās darbā gūtās traumas. Tāpēc Valsts Darba inspekcija kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos uzsāk tematiskās pārbaudes.

Neatliekamās palīdzības brigādes vismaz trīs reizes dienā dodas palīgā tiem, kas guvuši traumas darbā, no kuriem vismaz viens saistīts ar kokasptrādi – mēbeļu cehs, gateris vai mežistrāde. Šīs traumas ir ļoti smagas – ar mehānismiem, zāģierīcēm gūtas. Bīstami, ka rodas ne tikai brūces, bet arī bieži ir kādas ķermeņu daļas amputācija. Tātad ir traumas ar paliekošām sekām un ilgstošu ārstēšanos.

Kokapstrāde ir riska grupā, kur pastiprināti kontrolē drošību.

Diemžēl speciālisti novērojuši, ka netiek ievērota darba drošība, piemēram, tiek veiktas manipulācijas, neatverot iekārtu, uz tās kāpts virsū, iekārtu baksta ar koku vai metālu, tādējādi tā salūzt un var traumēties. Vainojami ir gan paši strādnieki, gan darba devēji. Piemēram, kāds darbinieks nozāģēja sev četrus pirkstus, jo darba devējs uzskatīja par pieņemamu, iekārtas drošību nodrošināt, tai ar skoču pielīmējot papīra aizsargu…

Pērn kokapstrādē gūto traumu skaits dubultojies.

LA.lv