Veselam
Psiholoģija

VIDEO: Kāpēc arī pieaugušajiem labi iet rotaļās, spēlēties, kopt rituālus 0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rehabilitācijas fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas “Mākslas terapija” docētāja un drāmas terapeite Anna Šteina aicina Jāņos izspēlēt vasaras saulgriežu mistēriju un nebaidīties iet rotaļās, šādi aktivizējot savu iekšējo radošumu, jo, kas ilgāk spēlējas, ilgāk ir kontaktā ar savu iekšējo bērnu, tālab arī ilgāk saglabā jaunību.

“Tuvojas Jāņi, un tas ir laiks, kad veicam dažādus rituālus – kurinām Jāņu ugunskuru, ēdam Jāņu sieru, ejam ciemos, aplīgojam kaimiņus,” stāsta A. Šteina. “Jāņi ir arī laiks, kad varam smelties spēku no mūsu senčiem caur šiem rituāliem, jo rituāli mūsu dzīvē dod drošības sajūtu. Rituāli ir saistīti ar noteiktām darbībām, arī ar rotaļām un spēlēšanos. ASV drāmas terapeite Klēra Maiklza (Claire Michaels) uzsver – jo ilgāk mēs spēlēsimies, jo ilgāk būsim kontaktā ar savu iekšējo radošo bērnu un jo ilgāk būsim jauni. Spēlēšanās aktivizē iekšējo radošumu un radošs cilvēks spēj justies brīvs jebkurā jomā.

Lai saglabātu ārējo jaunību, ticējums vēsta, ka Jāņu rītā ir jāvārtās rasā, bet iekšējo jaunību mēs varam saglabāt tieši caur spēlēšanos. Mūsdienās ļoti bieži pieaugušie vairs nemāk spēlēties, un Jāņi ir tā reize, kad varam sākt to darīt – arī apģērbjot tautastērpu, mēs iejūtamies svinētāju lomā, pārtopam par jāņabērniem, Jāņa tēvu un Jāņa māti, apdziedam un aplīgojam viens otru. Latviešiem ir ļoti bagātīgs tradīciju pūrs un mēs katrs varam atrast tajā savu rituālu. Gribu novēlēt visiem jau šajos Jāņos caur spēlēšanos un rotaļām atrast savu iekšējo radošo bērnu un nepazaudēt to arī pēc svētkiem!”

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
4 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
5 stundas