Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Līdz kādam vecumam nav nopietnu veselības problēmu? Zviedrijā un Latvijā 20 gadu starpība!0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

“Zviedrijā cilvēks, neskaitot sīkas vainas, praktiski vesels kopš dzimšanas dzīvo līdz 71 gadam. Tas nozīmē, ka viņam nav jālieto hroniskas zāles, nav jāiet ārstēt hroniskas vainas. Kā jūs domājat, kāds skaitlis ir Latvijā? 51,” Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, citējot OECD Gadagrāmatā iekļautos datus.

Kiršteins raidījumā norādīja, ka OECD Gadagrāmatā atrodami interesanti dati, tostarp rādītājs, līdz kādam vecumam cilvēks var nodzīvot, nesaskaroties ar nopietnām veselības problēmām. Saeimas deputāts raidījumā salīdzināja datus par Zviedriju un Latviju: “Zviedrijā cilvēks, neskaitot sīkas vainas, praktiski vesels kopš dzimšanas dzīvo līdz 71 gadam. Kā jūs domājat, kāds skaitlis ir Latvijā? 51.”

Kiršteins uzstāja, ka Ziemeļeiropā slogs uz valsts pakalpojumiem līdz ar to ir mazāks. “Tātad Ziemeļeiropā cilvēki, nepārslogojot medicīnas iestādes, nepārslogojot obligāto zāļu iepirkumu aģentūru ar visādām prasībām, var dzīvot un strādāt par 20 gadiem ilgāk,” raidījumā sacīja Kiršteins.

Kiršteins arī norādīja, ka Latvija no Skandināvijas atpaliek arī vispārējā mūža garumā. “Aiz Igaunijas mūža garumā esam par 3-4 gadiem – gan vīriešiem, gan sievietēm. Bet no Skandināvijas mūža garumā mēs atpaliekam apmēram 10 gadus,” skaidroja Kiršteins.

LA.lv