Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Olsena spriež – mums ir pusizjucis veselības groziņš, kādam no tā zāles der, citam neder0

Foto: LETA

“Lai veselības aprūpes sistēma spētu labi funkcionēt, mums nepietiek ne ar vienu lodziņu, ne ar to 27 cilvēku vajadzībām. Mums vajag, lai lielajās valsts vietās, kurās ir veselības aprūpes pakalpojums, stāv visas vajadzīgās iekārtas, lai ir visi mums vajadzīgie speciālisti, un tas medikamentu saraksts, kas normālā valstī, kā Igaunija, Lietuva un Polija, tur stāv. Mēs jau nezinām, ar kuru slimību mēs saslimsim,” komentējot situāciju, kurā ģimene ir pametusi Latviju bērna retās slimības dēļ, ko Latvijas veselības sistēma neapmaksā, savu viedokli RīgaTV24 raidījumā “Preses klubs” pauda medicīnas tiesību juriste Solvita Olsena.

Solvita Olsena raksturo Latvijas veselības aprūpē radušos skaudro situāciju: “Mums nestāv ne tās iekārtas, ne tie speciālisti, ne tas zāļu kurvis. Nestāv tāpēc, ka mūsu valdība visai tai sistēmai piešķir proporcionāli uz pusi mazākus līdzekļus, nekā, piemēram, citu valstu valdības. Un tad mums ir tāds pusizjucis groziņš, viņš tur stāv, kādam no tā groziņa tās zāles der, bet, teiksim, tam bērnam neder un citiem bērniem arī neder.”

“Tas ir tas trakākais: saprotiet, cilvēku saslimšanas dabas dēļ ir tik ļoti dažādas, ka mums ir vajadzīgs, lai ir pēc iespējas vairāk noklātas visas mūsu vajadzības. Mums nav vajadzība, lai mūsu cilvēki pāriet dzīvot uz Igauniju vai citviet. Tas prasa ne tikai naudu, tas prasa arī sistēmu. Mums reāli tajā grozā ir visu laiku jāliek un jāliek iekšā. Ja mēs tur iekšā neliksim tik, cik tas grozs ir vajadzīgs, tur nekas nebūs. Mēs visu laiku esam mēģinājuši sev iestāstīt, ka zāles, kas maksā 10 eiro, mūsu valdība visu laiku mēģina iestāstīt, ka varam tās nopirkt par pieciem. Tādi nav mūsdienu dzīves noteikumi un, ja mēs dzīvojam Eiropā, tad tā nebūs,” raidījumā sacīja Olsena.

LA.lv