Veselam
Psiholoģija

Zinātniski pierādīti veidi, kā vīriešiem iekarot sieviešu sirdis 0

Foto – Shutterstock.com

Ikviens no mums var domāt, ka viņš ir pats iekārojamākais un valdzinošākais, taču randiņu ar iecerēto sarunāt vēl joprojām nav sanācis. Pēc atraidījumu ķēdes īsti nesaprotam, kas par vainu un kā iepatikties šim otram cilvēkam, tāpēc šeit būs daži zinātniski pamatoti veidi, kas kungiem palīdzēs iekarot dāmu sirdis.

Bieži palīdzam dāmām saprast, kas notiek vīriešu prātos, taču šoreiz vēlējamies sniegt nelielu ieskatu tajā, kā nomedīt var mūs pašas. Tiesa, šoreiz nerunās sievietes, bet runās pētījumu rezultāti! Paldies “Businessinsider” par pētījumu apkopošanu.

Meklē pazīmes, ka viņai patīc

Antropoloģe un grāmatu autore Helēna Fišere teic, ka neskatoties uz to, vai sieviete dzīvo Amazones dziļākajos džungļos vai dzīvi bauda pilsētas trauksmē, abas savas simpātijas izrāda diezgan līdzīgi.

Fišere konstatējusi, ka vispirms sieviete uzsmaida savam pielūdzējam un veikli paceļ uzacis, pēc tam viņa ieskatās viņam acīs. Pēc nelielās ielūkošanās savā sirdsāķītī, viņa pievērs plakstiņus un novērsīsies. Tāpat viņa ar rokām pieskarsies sejai, nervozi smiesies un ik pa brīdim paslēps seju aiz plaukstām.

Lai gan tomēr “nolasīt” cilvēku var vien pēc žestu kopuma, ne katras darbības atsevišķi, tomēr tie tiek uzskatīti par signāliem, kas liecina par seksuālu pievilcību.

Izvēlies meiteni savā ‘līgā’

Vīriešu un sievietes galvenokārt jūt pievilcību pret tiem cilvēkiem, kuri ir tik pat simpātiski kā viņi.

Pētījumā tika apskatīta 60 sieviešu un 60 vīriešu uzvedība kādā iepazīšanās portālā. Lai gan cilvēki vairāk vēlējās, viņuprāt, iepatikties pēc iespējas simpātiskākiem cilvēkiem, abpusējas simpātijas izveidojās to starpā, kas pēc pētījuma vadītāju domām bija līdzvērtīgi izskatīgi.

Marks Serdžents, kurš nebija iesaistīts šajā pētījumā, secināja, ka “satiekoties ar daudz izskatīgāku cilvēku, tu pārāk daudz uztraucies, ka šis cilvēks varētu būt neuzticīgs, taču, ja viņi ir nedaudz nepievilcīgāki par tevi, tu domāsi, ka vari satikties ar kādu labāku.”

Nedaudz palielies

1969. gadā sociologs Glens Elders atklāja, ka izskatīgas sievietes daudz biežāk izvēlas veidot attiecības ar ne tik izskatīgu, taču nodrošinātāku vīrieti. Pēc šī atklājuma, tas apstiprinājās arī reālajā dzīvē.

Taču koncentrējoties uz nedaudz nesenākiem pētījumiem, 2010. gadā par daudz pievilcīgākiem tika atzīti tie vīrieši, kuri bija attēloti blakus automašīnas markai “Bentley”, ne “Ford”, kas liecina, ka dzīvesveidam sieviešu izvēlē tomēr ir kāda nozīme.

Līdzīgi ir arī ar 2014. gada pētījumu, kurā vīrieši ar luksusa ērtībām tika atzīti par simpātiskākiem nekā tie, kuri nepiekopj šādu dzīvesveidu.

Izskaties vecāks

Psihologi šo interesanto iezīmi sauc par “Džordža Klūnija efektu”. 2010. gada pētījumā tika secināts, ka sievietes bieži vien izvēlas vecākus vīriešus. Un līdz ar tendenci sievietēm būt finansiāli neatkarīgām, viņām arvien vairāk patīk vīrieši ar lielāku pieredzes bagāžu.

“Finansiāla neatkarība sievietē raisa lielāku pārliecību partnera izvēlē, un šī neatkarība simpātiskākus viņu acīs padara ar varu apveltītus un arī neatkarīgus vīriešus,” teic pētījuma autore Fiona Mūra.

Izaudzē nelielu bārdu

Jāsaka, ka vīriešu bārdas savu aktualitāti nav zaudējušas. 2013. gada pētījumā 177 vīrieši un 351 sieviete skatījās uz desmit vīriešu fotogrāfijām, kurās bija attēloti kungi ar četru garumu bārdām – pilnībā bez bārdas, nelieli rugāji, diezgan pamanāma bārdiņa un pilna apjoma bārda. Pētījuma dalībniekiem bija jāvērtē vīriešu pievilcība.

Rezultāti parādīja, ka sievietēm visvairāk simpatizē vīrieši ar diezgan pamanāmu bārdu, kas izaug aptuveni pēc desmit dienu neskūšanās perioda. Pētījuma autori teic, ka vīriešu sejas apmatojums liecina ne vien par vīrišķīgumu, bet arī par pārākumu un agresivitāti.

Esi muskuļots, taču nepārcenties

2007. gada pētījumā 286 sievietēm bija jāaplūko vīriešu fotogrāfijas, kurās viņi attēloti bez krekliem. Jāpiemin, ka sieviešu uzdevums nebija vien papriecāties par pievilcīgākajiem augumiem, bet viņām bija jānosaka arī to, ar kuriem vīriešiem viņiem varētu izveidoties visnoturīgākās attiecības.

Lai arī sievietēm patīk muskuļoti vīrieši, kā noturīgākos attiecību partnerus pētījuma dalībnieces izvēlējās tos, kuri nebija pārāk aizrāvušies ar savu muskuļu pārmērīgu veidošanu. Tāpēc, ja vēlies iepatikties dāmai un sagaidīt no viņas ko vairāk, esi pievilcīgi muskuļots, taču nepārcenties.

Esi pieklājīgs

Viens no visstabilākajiem atklājumiem ir tas, ka dāmām patīk pieklājīgi vīrieši. 2014. gada pētījumā simts sievietes un vīrieši aplūkoja fotogrāfijas, un tajās viņiem vajadzēja vērtēt viņu pievilcību, taču katrs fotogrāfijā redzamais cilvēks attēloja arī kādu personalitātes īpašību, piemēram, pieklājīgumu un patiesumu vai kādu negatīvu īpašību – ļaunumu un nejaukumu.

Pētījumā apstiprinājās, ka cilvēki, kuri tika attēloti pozitīvā gaisotnē, tika atzīti par daudz pievilcīgākiem. Pieklājība un labestība cilvēkos raisa sajūtas, ka tu būsi stabils partneris.

Ģērbies sarkanā

2010. gadā atklājās samērā šokējošs fakts – sievietēm vairāk simpatizē vīrieši sarkanā apģērbā. Vienā no pētījuma posmiem 21 sievietei bija jāaplūko divu veidu fotogrāfijas – vienas no tām melnbaltas, bet otras – ar sarkanu vai baltu fonu. Apstiprinājās, ka dāmas par pievilcīgākiem atzina vīriešus, kuri fotogrāfijās bija attēloti uz sarkaniem foniem. Atklājumu pārbaudīja vēlreiz, taču arī tad, kad sarkana fona fotogrāfijas tika salīdzinātas arī ar citu krāsu fotogrāfijām, rezultāts bija nemainīgs.

Liec viņai smieties

Vairāki pētījumi liecina, ka sievietes sajūt lielāku saikni ar tiem vīriešiem, kuri liek viņām smieties. Kādā pētījumā vīrietis bārā pastāstīja joku saviem draugiem, kamēr sieviete sēdēja netālu no viņiem.

Joka izklāstītāja uzdevums bija sākt sarunu ar dāmu un pajautāt viņas telefona numuru. Tas pats bija jāatkārto arī vīrietim, kurš bija tikai uzklausījis šo amizanto stāstiņu. Šo scenāriju viņi atkārtoja 60 reizes. Sievietēm pēc šī procesa pētījuma autori vaicāja par simpātiskumu, un atklājās, ka trīs reizes vairāk viņām simpatizēja tie vīrieši, kuri bija joku stāstītāji. Jāpiemin arī tas, ka tie tika atzīti ne vien par simpātiskākiem, bet arī inteliģentākiem.

Atskaņo labu mūziku

Ja esi ar mūziku uz “tu”, tad šis ieteikums tev noteikti noderēs. 2014. gada pētījumā 1500 sievietēm, kuru vidējais vecums bija 28 gadi, bijā jānoklausās nelieli dziesmu ieraksti un jānosaka to autoru pievilcīgums. Rezultāti apliecināja, ka daudz pievilcīgāki vīrieši viņām šķiet tie, kuri bija radījuši daudz sarežģītākus un komplicētākus ierakstus. Jāpiemin, ka viņas šos vīriešus arī izvēlējās kā stabilākus partnerus, ar kuriem kopā varētu nodzīvot daudz ilgāk.

Taču, ja skaņdarbu radīšana nav tavs lauciņš, pat mūzikas instrumenta paturēšana rokās var likt dāmai izkust un tev tikt pie randiņa.

2014. gada pētījumā, kurā kungi 300 sievietēm pajautāja viņas telefona numuru, vairums gadījumu netika atraidīti, ja rokās bija kāds instruments, kaut vien ģitāras čehols. Interesanti, jo mūzikas instrumenta soma cīņā par simpātijām apsteidza pat sporta somu.

Atskaņo labu mūziku

Ja esi ar mūziku uz “tu”, tad šis ieteikums tev noteikti noderēs. 2014. gada pētījumā 1500 sievietēm, kuru vidējais vecums bija 28 gadi, bijā jānoklausās nelieli dziesmu ieraksti un jānosaka to autoru pievilcīgums. Rezultāti apliecināja, ka daudz pievilcīgāki vīrieši viņām šķiet tie, kuri bija radījuši daudz sarežģītākus un komplicētākus ierakstus. Jāpiemin, ka viņas šos vīriešus arī izvēlējās kā stabilākus partnerus, ar kuriem kopā varētu nodzīvot daudz ilgāk.

Taču, ja skaņdarbu radīšana nav tavs lauciņš, pat mūzikas instrumenta paturēšana rokās var likt dāmai izkust un tev tikt pie randiņa.

2014. gada pētījumā, kurā kungi 300 sievietēm pajautāja viņas telefona numuru, vairums gadījumu netika atraidīti, ja rokās bija kāds instruments, kaut vien ģitāras čehols. Interesanti, jo mūzikas instrumenta soma cīņā par simpātijām apsteidza pat sporta somu.
Lieto smaržas

Pat vienkārši zinot, ka esi šodien sasmaržojies, var likt tev justies daudz pašpārliecinātākam par sevi. Tiesa, tavu pārliecību un patīkamo aromātu sajutīs arī dāmas un tām simpatizēsi daudz vairāk. To pierāda arī 2009. gadā veiktais pētījums.

Visdīvainākais šajā visā ir tas, ka sievietēm tika parādītas īsfilmas, kurās atradās vīrieši, un viņas par simpātiskākajiem atzina tos, kuri bija sasmaržojusies. Tas ir diezgan dīvaini, jo sievietes patiešām nekādā veidā nevarēja sajust viņu aromātu. Pētnieki to skaidroja ar to, ka vīrieši vienkārši izskatījās daudz pašpārliecinātāki, un tas sievietēs izraisīja simpātijas.

Parādi savas rētas

Saistītie raksti

Ikviens ir dzirdējis teicienu, ka rētas izdaiļo vīrieti, taču, iespējams, daudzi nezina, ka tas ir arī zinātniski apstiprināts.

2009. gadā pētnieki izvēlējās 24 sieviešu un vīriešu fotogrāfijas, kuras ar programmu palīdzību izveidoja tā, ka cilvēki tajās attēloti ar rētainām sejām. 200 cilvēkiem bija jāvērtē šīs fotogrāfijas un tika konstatēts, ka dāmas uzskata, ka šie vīrieši būtu piemēroti tieši īstermiņa attiecībām. Jāpiemin, ka sievietes tika atzītas vienlīdz simpātiskām gan ar, gan bez rētām.

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Aicina ziedot tēju trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam
19 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Ko ikviens var darīt, lai antibiotikas nekļūtu neiedarbīgas
19 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Divi vingrinājumi, lai atgrieztos pie sevis
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 11 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
11 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 10 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 1
11 stundas