Veselam
Bērni

Vai ir vecmātes vīrieši? Lūk, ir – iepazīstinām0

Foto no walsalladvertiser.co.uk

“Esmu ļoti laimīgs būt par vecmāti! Saņemt pasaulē jaunu dzīvību ir tāda balva!” šos vārdus saka Panos Vakirtzis, kurš ir viens no retajiem vecmātes profesijā strādājošajiem vīriešiem.

Viņš pameta mājas Grieķijā, lai sāktu strādā nelielā pilsētiņā. 25 gadus vecumā viņš bija retais vīrietis vecmāšu mācībās. Viņš strādā klīnikā “Walsall Healthcare NHS Trust”.

“Sākotnēji es vēlējos kļūt par pediatru, bet man negāja labi iestājeksāmenos, tā nu es nejauši nonācu vecmātībā pēc tam, kad biju sapratis, ka vēlos strādāt ar bērniem. Jo vairāk es esmu dzemdniecībā, jo vairāk esmu ieinteresēts vecmātībā.”

Viņam patīk darbs slimnīcā un uzticētā loma viešot vēl lielāku cieņu pret pretējo dzimumu.

Vīrietis piebilst: “Es atbalstu sievietes dzemdībās vai ja radības ir ierosinātas un vairums no viņām ir laimīgas saņemt aprūpi – tikai dažas ir teikušas, ka priekšroku dod sievietei. Dažos gadījumos sākotnēji sievietes teikušas, ka priekšroku dotu sievietei, bet tad savas domas mainījušas. Es vienmēr runāju ar cieņu un reizē pārliecinoši un tas ļauj justies komfortabli.

Jo vairāk esmu šajā darbā, jo arvien vairāk cienu sievietes par to, kam viņas iet cauri un kāds ir viņu spēks. Es domāju, ja vairāk vīriešu būtu manā vietā, jo vairāk arī viņi domātu tāpat kā es.”

Brīvajā laikā Panos Vakirtzis labprāt dzied tradicionālās grieķu tautasdziesmas, spēlē ģitāru un raksta pats savas dziesmas.

Par nākotnes plāniem viņš teic: “Es gribētu paplašināt savas zināšanas un nākotnē vairāk izmantot dzemdībās dažādas terapijas, iespējams, mūzikas terapiju un akupunktūru.”

 

 

Avots: walsalladvertiser.co.uk

LA.lv