Veselam
Psiholoģija

Visseksuālākās sievietes – kādas viņas ir? Vīriešu viedoklis. Atšķirīgs no sieviešu!0

Foto – pexels.com

Sievietēm ir tendence izlemt vīriešu vietā to, ko viņi uzskata par seksuāli pievilcīgu un ko nē. Bet, par spīti stereotipiem, ne katru blondīni ar kuplām krūtīm viņi ir gatavi nosaukt par iekārotu. Kādas īpašības ir patiešām pievilcīgām sievietēm?

Protams, loģiskākais secinājums – vīriešiem patīk dažāda izskata sievietes. Un tomēr dažas īpašības neatstāj vienaldzīgu nevienu stiprā dzimuma pārstāvi. Tātad, kuras sievietes vīrieši vienbalsīgi ir gatavi uzskatīt par seksapīlām skaistulēm?

Par sevi pārliecinātas sievietes

Alans un Barbara Pīzi savā grāmatā “Kāpēc vīrieši vēlas seksu, bet sievietes mīlestību” stāsta par pētījumu, kurā piedalījās 13 līdz 28 gadus vecas meitenes. Psihologi uzdeva tikai vienu jautājumu: “Vai esat apmierināta ar savu izskatu?” Nav grūti uzminēt, ka 86% respondentu atbildēja: “Nē!” Viņas teica, ka gatavas veikt plastisko operāciju, lai tikai kļūtu skaistākas. Bet izrādījās, ka vīrietim ir pilnīgi vienaldzīgas (vismaz pēc autoru domām) sievietes nepilnības, ja… viņš ir aizrāvies ar viņu. Autori raksta: “Kad vīrietis ir kaislīgi aizrāvies ar sievieti, strijas uz viņas vēdera viņam šķiet “seksīgas”, lieli gurni – valdzinoši un plāni mati – ideāla frizūra.” Bet kas liek vīriešiem aizrauties ar neideāla izskata sievietēm? Daudzi vīrieši bez vilcināšanās atbild: “Pārliecinātība par sevi, pašapziņa.” Acīmredzot tas izskaidro faktu, ka reizēm ne visskaistākās (pēc sieviešu domām) meitenes ir populāras.

Veselīgas un labi koptas

“Ja runājam par izskatu, visvairāk mēs pievēršam uzmanību stājai, gaitai, ādai, maigām rokām un zīdainiem matiem,” – saka dalībnieks vienā no aptaujām par sieviešu seksualitāti. Izrādās, vīrieši bieži vien nenovērtē sievietes izskatu, vadoties pēc estētiskiem apsvērumiem – viņi neapzināti rada priekšstatu par sievietes reproduktīvo spēju: plati gurni – varēs dzemdēt, lielas krūtis – varēs pabarot, veselīga āda un spīdošas acis – kopumā vesela. Šī paša iemesla dēļ viņi dod priekšroku jaunām sievietēm (reproduktīvā vecumā), un gados vecākas sievietes, to lieliski apzinoties, cenšas slēpt savu patieso vecumu.

Ar labu figūru

“Kopumā vīrieši mīl tās sievietes ķermeņa daļas, kas nav tādas pašas kā viņiem. Kur viņam ir līdzens – sievietei ir izliekums. Kur viņš ir ciets – viņai jābūt mīkstam,” – raksta Alans un Barbara Pīzi. Faktu, ka vīriešu un sieviešu priekšstati par ideālu sievietes figūru atšķiras, atklājis amerikāņu psihologs Pols Rozens. Eksperimenta laikā viņš parādīja dalībniekiem sieviešu fotogrāfijas ar dažāda veida figūrām – no modeļa parametru īpašniecēm līdz apaļīgām sievietēm. Jo slaidāka bija meitene, jo vairāk sieviešu teica: “Tas ir tas, kas vajadzīgs! Es arī gribētu tā izskatīties.” Tomēr vīrieši par vispievilcīgākajām sievietēm nosauca vidējas miesas uzbūves sievietes un galvenokārt ar smilšu pulksteņa veida figūru.

Viņas smaržo kā sieviete!

Kopš seniem laikiem ir zināms, ka sievietes smarža stipri ietekmē vīriešus zemapziņas līmenī. Un patiešām dabā tā iegājies, ka katrs cilvēks izdala savu unikālo un neatkārtojamo aromātu, kas var būt gan pievilcīgs, gan atbaidošs. Tāpēc zinātnieki šo procesu sauc par “ķīmisko komunikāciju”.

Aromātus, kas ietekmē seksuālo pievilcību, sauc par feromoniem. Organisms tos sāk izstrādāt no pubertātes brīža, bieži vien šajā laikā piedzīvojam apreibinošo pirmo mīlestību.

Dažādu faktoru, gan fizisku, gan emocionālu ietekmē unikālās cilvēka smaržas izdalīšanās var mainīties. Piemēram, ovulācijas brīdī (menstruālā cikla vidū) sievietes dabiskais aromāts kļūst pievilcīgāks vīriešiem. Bet sievietes ar dzimumu hormonu disbalansu smarža, tieši pretēji, var būt atgrūdoša.

Savu aromātu cilvēks nespēj sajust, tāpēc piefiksēt tik smalkās izmaiņas feromonu līdzsvarā diemžēl ir neiespējami. Galvenais hormonu līdzsvara indikators ir menstruālais cikls. Ja cikls ir pārāk garš vai pārāk īss, ja ir PMS vai sāpes “šajās dienās”, jārīkojas. Ginekologi ieteiks samazināt stresa līmeni, ēst sabalansēti, labi izgulēties un katrā cikla posmā lietot noteiktus vitamīnus un minerālvielas.

 

Avots: psychologies.ru

LA.lv