Veselam
Bērni

Ziedojumos savāktie 2330 eiro ļaus palīdzēt bērnu paliatīvajā aprūpē 0

Foto – Inga Kundziņa/LETA

Jau otro reizi īstenotajā Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības (BPAB) un aptieku tīkla Apotheka labdarības projektā “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā” savākti 2331,37 eiro. Saziedotie līdzekļi tiks izmantoti ģimeņu sociālās rehabilitācijas nometnes organizēšanai, kā arī medicīnas aparatūras iegādei un bērnu paliatīvās aprūpes multidisciplinārās komandas mājas vizīšu degvielas izdevumu segšanai.

Bērnu paliatīvās aprūpes komandas vadītāja dr. Anda Jansone: “Saņemtais sabiedrības atbalsts ir būtisks ieguldījums neizārstējami slimu bērnu un viņu ģimeņu dzīves kvalitātes nodrošināšanā un uzlabošanā. Esmu pateicīga cilvēkiem, kas, dodoties uz aptieku tīkla Apotheka, visticamāk, paši vēloties uzlabot veselību, vienlaikus ir gatavi palīdzēt arī citiem – bērniem, kurus nav iespējams pilnībā izārstēt, un viņu ģimenēm. Tāpat kā ikviens, arī smagi slimi bērni un pusaudži vēlas augt ģimenē, būt mājās ar mīlošiem cilvēkiem, nevis dzīvot slimnīcā vai aprūpes iestādē. Viņu ģimenēm – vecākiem, brāļiem un māsām – atpūtas brīdis ir īpaši nozīmīgs, jo rūpes par slimo bērnu prasa nepārtrauktu uzmanību. Tāpēc visā Latvijā saziedotā nauda palīdzēs ne vien nodrošināt lietošanai mājās piemērotas medicīnas aparatūras iegādi un segt ārsta, māsas, kapelāna, sociālā darbinieka, psihoterapeita un psihologa mājas vizīšu transporta izdevumus, kas nav iekļauti valsts finansētajā programmā, bet arī sarīkot sociālās rehabilitācijas nometni bērniem ar ģimenēm.”

Labdarības kampaņa “Dāvā iespēju dzīvot mājās, nevis slimnīcā” Apotheka aptieku tīklā notika jau otro reizi. Tās laikā 110 Apotheka aptiekās visā Latvijā tika izvietotas ziedojumu kastītes naudas vākšanai un informatīvi materiāli par smagi slimu bērnu paliatīvo aprūpi. Visvairāk līdzekļu savākts Apotheka aptiekās Rīgas lidostā un Vecrīgā, Vaļņu ielā 11. Labdarības kampaņas mērķis ir sniegt atbalstu, lai gandrīz 300 Latvijas ģimenēm, kas audzina neizārstējami slimus bērnus, nodrošinātu profesionālu palīdzību mājās.

Bērnu paliatīvā aprūpe ir visaptveroša palīdzība neizārstējami slimiem bērniem ar neiroloģiskām, onkoloģiskām, ģenētiskām saslimšanām, iedzimtām orgānu patoloģijām un citām slimībām, kuru priekšā medicīna diemžēl vēl arvien ir bezspēcīga. Aprūpes komanda, kurā darbojas gan medicīnas darbinieki, gan arī psihoemocionāla, garīga un sociāla atbalsta sniedzēji, nodrošina mazajiem pacientiem un viņu tuviniekiem palīdzību mājās, kontrolējot slimības medicīniskās izpausmes un palīdzot atgūt emocionālo līdzsvaru ģimenē. Daudzi pacienti palīdzību saņem gadiem ilgi, nereti tas nepieciešams līdz pat bērna aiziešanai un arī sēru periodā pēc viņa nāves. Taču vienlaikus daudzi bērni aug, iemācās sadzīvot ar slimības ierobežojumiem un pēc laika aprūpe viņiem vairs nav vajadzīga veselības stāvokļa stabilizēšanās dēļ.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Brīnumlīdzekļi pret saaukstēšanos? Ir deguna pilieni, kas var veicināt gļotādas atrofiju
13 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Vai ārkārtas neatliekamās medicīniskās palīdzības stāvoklis palīdzēs?
13 stundas
LE
LETA/LA.lv
Veselam
NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši 2
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
5 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
57 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
1 stunda