Veselam
Dzīvesveids

Traki un arī itin normāli – tievēšanas paņēmienu jaunākais TOP 100

Foto – SHutterstock.com

Ik gadu kompānija Google publisko datus par meklētājā visbiežāk ierakstītajiem vārdiem, kā arī piedāvā dažādus vislielāko interesi izraisījušo personu, lietu, vietu, parādību u.c. topus. Lūk, ieskats pagājušā gada vispopulārāko diētu un novājēšanas līdzekļu sarakstā.

1. Diēta Clean 9 (speciāli izstrādāts diētisku preparātu komplekss, kura ražotāji sola iespēju vien deviņās dienās nomest piecus kilogramus).

2. Diet Ultima (novājēšanas brīnumlīdzeklis, kura efektivitāte daudzos avotos stipri apšaubīta).

3. Perikones diēta (ja to ievēro, jāēd omega-3 taukskābēm bagāts uzturs – zivis, kā arī augļi un dārzeņi, bet no ēdienkartes jāsvītro jebkas, kas satur miltus un cukurus, piemēram, maize, graudaugi, cepti ēdieni, augļu sulas, makaroni, rīsi, kartupeļi un saldējums).

4. Atkinsa diēta (arī Latvijā ļoti populārs novājēšanas paņēmiens, atsakoties no ogļhidrārtiem uzturā).

5. Diēta 80/20 (princips, ka 80% uzņemtā ēdiena ir veselīgs, bet atlikušie 20% vienkārši sagādā prieku).

6. Zaļās kafijas diēta (sevišķi iecienīta Holivudā, paužot viedokli, ka negrauzdētu kafijas pupiņu lietošanai uzturā piemīt daudz veselību un vielmaiņu pozitīvi ietekmējošu faktoru).

7. Diēta 4 : 3 (līdzīga diētai 5 : 2 – piecas dienas nedēļā ēd normāli, divas gavē, tikai šajā diētā gavēšanas dienas mijas ar parastās ēšanas dienām).

8. Diēta Exante (piedāvā daļu maltīšu aizstāt ar gataviem maisījumiem, kas satur konkrētus vitamīnus un minerālvielas).

9. Diēta Sugar detox (cukurs jāuzskata par atkarību izraisošu vielu; vispirms jāveic trīs dienu detoksikācijas kūre, atsakoties no jebkāda veida cukuriem, ieskaitot augļus, pēc tam – uzturs ar minimālu cukura daudzumu vismaz četras nedēļas).

Saistītie raksti

10. Tīrās ēšanas diēta (nav nekā vienkāršāka – jāatsakās no jebkura veida pārstrādātas pārtikas, no visa, kam pievienots sāls, cukurs vai jebkādus ķīmiskus komponentus, priekšroku dodot svaigiem dārzeņiem un augļiem, nerafinētiem graudaugiem un jēlai gaļai).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.