Veselam
Uzturs

Zirņu, tomātu, čilli čipsi un citas garšīgas atbildes neveselīgiem ēdieniem 0

No 6. līdz 9. septembrim izstādē “Riga Food 2017” Ķīpsalā darbosies ekspozīcija “Inovācija pārtikai”, kurā varēs saņemt informāciju par inovācijas procesā iesaistītajiem dalībniekiem pārtikas nozarē, dažādām pētniecības iestrādnēm jaunu produktu izveidei un uzņēmēju gatavajiem produktiem, kas tapuši sadarbībā ar Latvijas zinātniekiem un pārtikas tehnologiem.

Nav noslēpums, ka liela daļa jauno pārtikas produktu top nevis spontāni, bet gan ilgstošu pētījumu rezultātā. Lielie uzņēmumi, kam ir pašiem savas pētniecības un attīstības nodaļas, šos produktus izstrādā paši. Mazie – nereti vēršas pie pētniecības institūtiem. Šajā gadā Inovācijas stendā jau tradicionāli piedalās Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Dārzkopības institūts un Agroresursu un ekonomikas institūts, kas visi apvieno neskaitāmas struktūrvienības, kuru darbs ir pētīt jaunu šķirņu, garšu un variāciju izveidi un lietojumu pārtikā. Šīs iestādes arī galvenokārt piedalās visu jauno pārtikas produktu tapšanā Latvijā. Šogad institūti prezentēs jaunākos pētījumu rezultātus: graudaugu un pākšaugu (zirņi un pupas) ar paaugstinātu olbaltumvielu saturu lietojums, augļu un ogu blakusproduktu lietojums jaunu produktu izstrādē, ekstrudēti pākšaugu produkti, ar proteīnu bagāti pākšaugu batoniņi, pākšaugu pastētes u. c.

Jau vairākus gadus jauno uzņēmumu vidū novērojama tendence orientēties uz veselīgu dzīvesveidu – t. i., cukura, tauku satura un garšas pastiprinātāju samazināšanu, paaugstinot olbaltumvielu, šķiedrvielu un vitamīnu saturu produktos. Arī šajā gadā Inovācijas stendā varēs nogaršot dažādas veselīgas alternatīvas uzkodām un dzērieniem, piemēram, zirņu čipsus, tomātu un čili čipsus, čipsus ar samazinātu tauku saturu, pākšaugu pastētes un batoniņus, dabīgos augu eliksīrus, dabīgo pārtiku mazuļiem, kā arī izmēģināt dažādus traukus un galda piederumus, kas palīdz veselīga uztura paradumu veicināšanā (tostarp krokaino šķīvi, kas rada optisku ilūziju par lielāku porciju, nekā tā ir realitātē, un smagos galda piederumus, kas liek ēdājam dakšiņu cilāt lēnāk). Papildu jaunajiem produktiem jau tradicionāli varēs konsultēties par atbalstu uzņēmējdarbībai, patentēšanu, pārtikas produktu reģistrēšanu un testēšanu, kā arī saņemt informāciju par izglītības iespējām topošajiem pārtikas nozares speciālistiem.

No 6. līdz 9. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde „Riga Food 2017”, kas piedāvās vērienīgas starptautisku un pašmāju uzņēmumu un organizāciju ekspozīcijas, meistaru un pārtikas produktu konkursus, jaunumu prezentācijas, izglītojošus seminārus, aizraujošus šovus, meistarklases un degustācijas.

Četras dienas Ķīpsalā ikviens gardēdis varēs smelties idejas savai ēdienkartei un nogaršot daudz ko jaunu, savukārt profesionāļi – gūt jaunus kontaktus, zināšanas un veicināt sava biznesa attīstību.

„Riga Food 2017” savus jaunākos produktus un pakalpojumus prezentēs vairāk nekā 700 uzņēmumu no Austrijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Čehijas, Dānijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Meksikas u. c., kopumā no vairāk nekā 35 valstīm.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
3 stundas
LE
LETA
Sports
Kitijai Laksai līdzīga trauma kā Porziņģim – sezona noslēgusies
1 stunda